Koszykówka Kobiet

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2018/2019 w koszykówce kobiet zostały podzielone na dwie części. W eliminacjach zagrają trzy drużyny systemem każdy z każdym (1 mecz). Do rundy zasadniczej, gdzie czekają dwa najlepsze zespoły ubiegłorocznych rozgrywek (UMCS i UM) awansuje zwycięzca eliminacji, pozostałe drużyny rywalizować będą o miejsca 4-5. W rundzie zasadniczej rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym (mecz + rewanż).

 

Mecze o miejsca 4-5:

1) 04.04.2019 r. (czwartek) godz. 19:15 KUL – UP (hala KUL, ul. Konstantynów 1G)

2) 10.04.2019 r. (środa) godz. 18:30 UP – KUL (hala CS-R UP, ul. Głęboka 31)

 

Runda zasadnicza:

1) UMCS – UM 61:43 (29:7, 7:18, 12:14, 13:4)
UMCS: Grygiel K. (10), Datsko U. (20), Dąbrowska A. (9), Bis S., Buksińska M. (4), Krasoń D. (12), Ćwirta A., Słoboda A., Jaworska W., Koskens S., Świercz A., Krasoń J. (6)
UM: Majdanik K. (9), Biernacka I. (4), Kisiel A. (4), Borkowska A. (23), Kaźmierak M., Dunder I. (1), Oklecińska Ł., Kuo Hsin-I (2)

2) UMCS – PL 80:31 (24:3, 6:17, 29:4, 21:7)
UMCS: Grygiel K. (9), Buksińska M. (4), Krasoń J. (2), Krasoń D. (11), Datsko U. (22), Ćwirta A., Słoboda A., Jaworska W. (4), Hoskens S. (2), Bednarczyk K. (2), Poleszak D. (24)
PL: Knieć A., Surmacz N. (5), Ziemoląg B. (4), Kurantowicz K., Dacka A. (22) 

3) UM – PL 67:25 (18:9, 12:5, 19:1, 18:10)
UM: Majdanik K. (16), Kisiel A. (15), Biernacka I. (10), Kaźmierczak M., Oklecińska Ł. (4), Dunder I. (4), Chia-Chen S., Borkowska A. (16), Hsin-I K. (2)
PL: Chosik K., Knieć A., Niechaj A., Surma N. (3), Ziemoląg B. (6), Kurantowicz K., Dacka A. (16)

4) 27.03.2019 r. (środa) godz. 20:15 PL – UM (hala CS PL, ul. Nadbystrzycka 36B)

5) 01.04.2019 r. (poniedziałek) godz. 17:00 UMCS – PL (hala CKF UMCS, ul. Langiewicza 22)

6) 10.04.2019 r. (środa) godz. 18:30 UM – UMCS (hala UM, ul. Chodźki 15)

 Miejsce   Uczelnie   Mecze   Piunkty   Kosze +/- 
1. UMCS Lublin 2 4 141:74
2. UM Lublin 2 3 110:86
3.  Politechnika Lubelska  2 2 56:147

 

Turniej eliminacyjny:

1) KUL – UP 26:35 (5:6, 6:15, 6:8, 9:6)
KUL: Świderska S. (2), Mirosław I. (4), Gruda A., Białecka M. (4), Minorowska O. (10), Sadowska M. (6)
UP: Hamrol K., Tarkowska A., Klimiuk E., Trzeciak A., Osiak A., Mączyńska P. (4), Kruk G. (4), Kruk D. (6), Lipska P. (6), Włodarczyk P., Michalska M. (15), Dąbrowska D.

2) UP – PL 38:48 (6:11, 13:23, 11:10, 8:4)
UP: Hamrol K., Tarkowska A., Klimiuk E., Trzeciak A., Osiak A., Mączyńska P. (4), Kruk G. (7), Kruk D. (11), Lipska P. (4), Włodarczyk P., Michalska M. (7), Dąbrowska D. (5)
PL: Chosik K., Jedlińska A., Niechaj A. (3), Jaworska A., Surmacz N. (2), Knieć A., Kuceł Z., Ziemoląg B. (11), Skalska P., Łobejko K. (8), Kurantowicz K., Dacka A. (24)

3) KUL – PL 44:36 (13:9, 12:8, 12:9, 7:10)
KUL: Miernicka A., Borowa P. (9), Świderska S. (5), Sadowska M. (6), Mirosław I. (4), Minorowska O. (12), Białecka M. (8)
PL: Jedlińska A., Niechaj A., Surmacz N., Knieć A., Ziemoląg B. (18), Skalska P., Kurantowicz K., Dacka A. (16), Dragan J. (2), Pasichko O.

 Miejsce   Uczelnia   Mecze   Punkty   Kosze +/- 
1  Politechnika Lubelska  2 3 84:82
2 UP Lublin 2 3 73:74
2 KUL Lublin 2 3 70:71

Awans do rundy zasadniczej: Politechnika Lubelska

 

Do pobrania:

Komunikat - pełne wyniki rozgrywek w koszykówce K

Komunikat - terminarz fazy pucharowej (cz.2) w koszykówce K

Komunikat - terminarz fazy pucharowej (cz.1) w koszykówce K

Komunikat 46 - terminarz II rundy rozgrywek w koszykówce K

Komunikat 2 - terminarz I rundy rozgrywek w koszykówce K

Regulamin techniczny - koszykówka K

Zgłoszenia AMWL

27.03
Wspinaczka sportowa K i M (bouldering)
Zgłoszenia na: cwkotlownia@gmail.com
11.04
Kolarstwo górskie K i M
Zgłoszenia na: jakub.kankowski@azs.lublin.pl

Komunikaty AMWL

Komunikat 64 - terminarz zawodów w kolarstwie górskim K i M

Komunikat 63 - terminarz II rundy we wspinaczce sportowej K i M (bouldering)

Komunikat 62 - wyniki II rundy w ergometrze wioślarskim K i M (1000m)

Komunikat 61 - wyniki turnieju drużynowego w badmintonie

Komunikat 60 - wyniki II rundy biegów przełajowych K i M

Komunikat 59 - terminarz rozgrywek w piłce nożnej M

Komunikat 58 - terminarz fazy pucharowej (cz.2) w piłce siatkowej M

Komunikat 57 - terminarz fazy pucharowej (cz.2) w piłce siatkowej K

Komunikat 56 - wyniki II rundy w pływaniu K i M (basen 25m)

Komunikat 55 - wyniki turnieju indywidualnego w szachach błyskawicznych

Klasyfikacja AMWL

1. UMCS Lublin - 418,5 pkt.

2. Politechnika Lubelska - 350 pkt.

3. UM Lublin - 334,5 pkt.

4. UP Lublin - 306,5 pkt.

5. KUL Lublin - 255,5 pkt.

6. WSNS Lublin - 152,5 pkt.

7. PWSZ Chełm - 109 pkt.

8. WSSP Lublin - 90,5 pkt.

9. LAW Dęblin - 70 pkt.

10. PWSZ Zamość - 48,5 pkt.

11. PSW Biała Podlaska - 39 pkt.

12. AWF Biała Podlaska - 29 pkt.

13. WSEI Lublin - 8 pkt.

14. WSPiA Lublin - 6 pkt.

Facebook

Youtube

Instagram