X
Wyniki tenisa stołowego i ergometru wioślarskiego
Wrzesień
24
2018

Wyniki tenisa stołowego i ergometru wioślarskiego

Indywidualne zmagania w ergometrze wioślarskim i tenisie stołowym rozpoczęły zawody pn. "Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!" Przed nami pięć dni rywalizacji, o których sukcesach uczniów z Lubelszczyzny będziemy pisać na stronie AZS Lublin. 

Turniej tenisa stołowego dziewczyn wygrała Gabriela Jakoniuk V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, która w meczu finałowym pokonała Annę Lipską z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie. Brązowy medal wywalczyła Aleksandra Osuch z V LO w Lublinie, a czwarte Magdalena Urbańczyk z IX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 

W zmaganiach tenisa stołowego chłopców złoty medal zdobył Łukasz Drzewiecki z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie, który w finalne wygrał z Radosławem Chrześcianem reprezentującym V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie. Trzecie miejsce zajął Błażej Warpas z XXX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, a tuż za nim został sklasyfikowany Radosław Zawadewicz z I Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. 

- Na tym turnieju jestem pierwszy raz. Grało się bardzo fajnie, była duża konkurencja (przyp. red.: wystartowało aż trzydziestu czterech uczniów). Przyjeżdżając na ten turniej, nie spodziewałem się tak wysokiego poziomu. Na każdych zawodach chcę dać z siebie 100%, pokazać się z jak najlepszej strony i osiągać jak najwyższe wyniki - podzielił się z nami po wygrywaniu turnieju Łukasz Drzewiecki, reprezentujący Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie. 

Rozmawiał Piotr Rejmer

Szczegółowe wyniki zostaną zamieszczone wkrótce na podstronie Organizujemy/Tenis stołowy

---

Po raz trzeci do rywalizacji w ramach zawodów pn. "Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!" przystąpili uczniowie na ergometrze wioślarskim. To jedne z popularniejszych zawodów na studiach.

W wadze lekkiej kobiet (do 61,5 kg) wygrała Wiktoria Sokół z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lublinie. Złoty medal w kategorii open kobiet zdobyła Justyna Dziedzic z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, wygrywając z drugą Pauliną Witkowską z ZSE w Lublinie oraz trzecią Darią Puszka z VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 

Pierwsze miejsce w wadze lekkiej mężczyzn (do 75 kg) wywalczył Michał Kowalik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lublinie. Srebrny medal trafił do Jarosława Nożyńskiego z Zespołu Szkół Zawodowych w Dęblinie, a brązowy medal do jego kolegi ze Szkoły - Rafala Ulicza. Zawody w kategorii open mężczyzn wygrał Patryk Krysa z ZSE w Lublinie, drugi był Filip Piekarz z ZSZ w Dęblinie. Natomiast brązowy medal zdobył Jakub Stachyra z VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 

Rosnąca popularność ergometru wioślarskiego wśród uczniów przełożyła się na dobrą frekwencję - w tym roku wystartowało dwadzieścia siedem uczniów z sześciu szkół. 

Szczegółowe wyniki zostaną zamieszczone wkrótce na podstronie Organizujemy/Ergometr wioślarski

Facebook

Youtube

Instagram

Wspierają nas